Oca
13
2015

Sahte Word ve PowerPoint Dosyası Yapıp Ödevden Yırtmak

İster lisede, ister üniversitede bitmek bilmeyen ödevler, raporlar ve sunumlar. Bazen öyle sıkışık durumlarda ödev veriliyor ki insanın canını sıkıyor.İşte bu durumdan kurtulmak yada ötelemek için bir yolum var :)

Her şey vizelerim devam ederken uygulama dersinde hocanın araya ödev kitlemesi ile başladı. Önümde iki seçenek vardı ya ödevi yapıp vizelere az bakacaktım yada ödevi kenara bırakıp uygulama notumdan feragat edecektim. Ama benim aklıma üçüncü bir seçenek geldi, sahte dosya yapmak :)

Hocanın istediği sayfa sayısına göre benzer boyutta bir dosya aldım ama bu word dosyası değildi. Bu dosyanın uzantısını .doc yaparak bunu word görünümüne çevirdim, ödevin ismini dosyaya verdim ve hocama mail olarak gönderdim.

Sonuç, hoca açılmadığını bir hafta sonra fark etti ve benim vizelerim artık bitmişti.Hocaya bilgisayarımın virüs kaptığını bu yüzden ödevi en baştan yapmam gerektiğini söyledim  ve böylece süre kazanmış oldum ;)

Başka bir ödevde de powerpoint dosyası yapıp göndermem gerekiyordu, yine başka bir dosyanın uzantısını değiştirdim; .ppt yaptım. Sonuç, hoca anlamadı, demek ki sadece ödevi gönderenlerin adını not alıyormuş :D

Nasıl yapacağınızı anlatmadan önce daha az vakti olanlar için direk açılmayan word ve powerpoint dosyası paylaşıyorum;

 

[Merak edenler okumaya devam etsin]

Şimdi nasıl yapacağınızı anlatayım,

Yazının altına bir dosya yükledim, not defteriyle açabileceğiniz tarzdan.İçinde anlamsız karakterler var, böylece hoca dosyayı bir şekilde açsa bile anlamsız ifadelerle karşılaşacak.

Şimdi bu dosyayı not defteriyle açın ve içindekileri kopyalayı yapıştırarak veya silerek istedğiniz dosya boyutuna ayarlayın. Sonra bir uzantı değiştirme programı yardımı ile ( ÖRN: ReNamer ) uzantısını word için .doc yada .docx , powerpoint için .ppt yapın.

Şimdi dosyanız word yada ppt simgesi ile görünüyor ve tıkladığınızda bu programlar ile açılmaya çalışılıyor. Ama açılmıyor ;)

Şimdi bunu nerelerde kullanabilirsiniz ?

  • Vizeler varken ödev/rapor ile uğraşamazsanız
  • Yarın sunum yapacaksınız ama olmadı bi türlü
  • Hoca zaten rahat isimlere bakıyorsa
  • Hoca gıcık, ödevle uğraşamam
  • ödev zaten puanı pek etkilemiyor ama hoca yerse

Hoca açılmadığını anladı ne yapacağım ?

O ödev artık yapılacak başka çaresi yok. Ama en azından şöyle diyerek ödevi az sayfa ile tamamlayabilirsiniz: ” Hocam bilgisayarıma virüs bulaşmış yaptığım ödevin ham dosyası da artık açılmıyor, aklımda kalan referanslar ile ancak bu kadar  yapabildim, anlayışınız için teşekkürler”

Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış, hadi kolay gelsin ;)

Açılmayan Dosya_Ham

Bu yazı 14.233 kez görüntülendi.

Yazar Hakkında:

İstanbul'da doğup büyüsede zaman zaman mühendislik okumak için İzmir'e gidiyor.Türkçe rock dinleyip, MTB bisikletiyle grup sürüşlerine katılıyor.2009'dan beride burada bir şeyler karalıyor :)

Yorum yap

TAKİP EDİN


Başa dön