Tem
18
2011

Celal Aras Anadolu Lisesi – Tanıtım

Beykoz’un ikinci anadolu lisesi olup aynı zamanda daha eğitime başlamadan konumundan ötürü bölgenin en gözde okulu olmayı başardı. Aras Holdingin kurucusu Celal Aras’ın anısına yaptırılan okulun açılışı Emine Erdoğan tarafından yapılması ise okula ayrı bir prestij kazandırdı.4 kat üzerine kurulan okul 40 derslikli ve 1500 öğrenci kapasiteli.

2.köprünün hemen yanı başında, Kavacık’ta olan okul ulaşım kolaylığından dolayı bir çok öğrencinin ve öğretmenin tercihi olacağı görünüyor.Ulaşım problemi olan okulları kaliteli öğretmenler ve öğrenciler tercih etmediği için puanları ve eğitim kalitesi artamıyor.Fakat bunların aksine Celal Aras Anadolu Lisesi, İstanbul’un bir çok yerinden rahatça ulaşılabilir olduğundan bölgenin en kaliteli ve en yüksek puanlı okulu olacağı görünüyor.

Okulu bugün(Pazar günü) ziyaret ettiğimden binanın içerisini ancak pencereden görüntüleyebildim.Binayı hafta içi ziyaret ederek gezebileceğiniz gibi, henüz bir bahçe kapısı olmadığından benim gibi bahçesini de gezebilirsiniz.Okulun şuanda faal bir inşaat çalışması yok, bahçe kapısı hariç her şeyi tamam.

Okulun diğer fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazı 25.054 kez görüntülendi.

İlgini çekebilir

Yazar Hakkında:

İstanbul'da doğup büyüsede zaman zaman mühendislik okumak için İzmir'e gidiyor.Türkçe rock dinleyip, MTB bisikletiyle grup sürüşlerine katılıyor.2009'dan beride burada bir şeyler karalıyor :)

12 Yorum + Yorum Ekle

 • Celal Aras İletişim : (0216) 693 00 12-13

 • merhaba benim ortalamam 399,093 tercihlerimin arasında bu liseyi yazmıştım ama okulumun  müdür yardımcısı ve müdür tercihlerde bu liseyi çıkarttı asil olarak Arnavutköy Taşoluk Anadolu Lisesini kazandım ama oturduğum yerden mesafe 2,5 saat bu yolu gidemem servisle dahi Tercihlerimde dediğim gibi bu lise yok ortalamam 399,093 diploma puanım 86,55 bir yolla bu liseye giremez miyim çok iyi olmasa da bir anadolu lisesine girebilecek puana sahibim düz liseye gitmek istemiyorum artık son kayıt dönemindeyiz lütfen acil yardım edin .Teşekkürler.

 • üzgünüm canım biz yedek listesindeyiz ve puanımız 404 biz bile giremiyorsak senin işin daha zor
   


 • bu lise sizce iyi bir llllisemi abi abla tavsiyesi almak istiyorum

  • Bu lise yeni kurulan bir lise onun için üniversite başarıları henüz yok.Fakat ben okulun konumundan ötürü çok başarılı bir okul olacağını düşünüyorum.Eğer bu okul hedeflediğin puan aralığında ve ulaşım yönden sorun yaratmıyorsa tercihlerinin arasına al derim.
 • adam akıllı bi lise olsaydı herönüne gelen giremezdi bahçesindede sigara içilmezdi tercihleriniizi yaparkendaha dikkatliolun…

  • okulun böle olduğunu nerden biliyosunuz gördünüzmü gerçekten kötümü 

 • Yine ben konuya biraz açıklık getireyim :D
  Bizim okuldan (prof. dr. ibrahim canan anadolu öğretmen lisesi) yaklaşık 20 kişiye yakın kişi celal arasa geçiş yaptı ve hala da gidecek yada gitmeyi düşünen arkadaşlarım var. Eğitiminin çok kötü olmadığını duydum fakat geçen yıllarda düz lise ile paylaşıldı okul. En sonda başka bir lise yada ilkokul ile paylaşılıyordu sanırım. Yanlış bilgi de vermek istemem. Fakat gerçekten bahçesinde sigara içildiği falan doğrudur. Dediğim gibi arkadaşlarımdan biliyorum. Bende sırf bu nedenden dolayı celal arasa geçmedim zaten.

 • okulun eğitimi iyidir ben okulda sigara içen hiç görmedim önceden ticaret lisesi olduğunda böyle olaylar oluyodu ama büyük ihtimal bu sene binada sadece celal aras öğrencileri olacak 

 • arkadaşlar ben celal arasta okuyorum.okulumuzun acıkçası cok iyi olduğunu söyleyemem.tamam hocalar saatinde dersine giriyo ama özellikle sözlü notları konusunda cok sıkıntı var.birçok hoca cocugu 48 de bırakıyo aslında cozümü var eğer hocaya yakınlık gösterip sürekli gülersen sözlüne verir anlayacagınız hocalar duygularını işleriyle karıştırıyorlar.

Yorum yap

TAKİP EDİN


Başa dön