Ağu
9
2010

Prof.Dr.İbrahim Canan Anadolu Öğretmen Lisesi – TANITIM

Hayırsever iş adamı Galip Öztürk, 2005 yılında Beykoz-Cumhuriyet köye yaptırdığı “Galip Öztürk Çok Programlı Lisesi”nin ardından bu sene de çok programlı lisenin yanına anadolu öğretmen lisesi yaptırıyor.Şuan yapılmakta olan lisenin adı “İbrahim Canan Anadolu Öğretmen Lisesi” olarak kararlaştırıldı.Beykoz bu sayede Beykoz Anadolu Lisesinin ardından bir de anadolu öğretmen lisesine sahip olacak.

Cumhuriyet köye yapılan bu liseyi internette araştırmaya çalışsam da bu lise hakkında ayrıntılı bilgi yada herhangi bir görsel içerik bulamadım.Bende kolları sıvadım ve bu okulun meraklıları için okulu ziyaret ettim.Okulunun ulaşımını, şuanki bina durumunu inceleme fırsatım oldu.Okulla ilgili göze batan bazı sorunlara ve merak edilen bir kaç noktaya değineceğim:

Ulaşım başlı başına bir dert

Cumhuriyet köye sadece Beykoz’dan otobüs var; O da saatte bir.Otobüs haricinde herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmamakta.Sultaniyeden kalkan 137 nolu halk otobüsleri ile 125 dk da oraraya varabilrisiniz.Cumhuriyet köy biraz uzakta ama otobüsle 125 dk edecek kadar değil.125 dk sürmesinin nedeni otobüsün Riva’ya uğrayarak gitmesi.Bu okula kayıt olan öğrenciler servisle 40-45 dk da Kavacık’a ulaşırlar.İlerleyen yıllarda toplu taşıma için gerekli düzenlemeler yapılabilir.

Bina Eylüle yetişmeyecek gibi

Aşağıdaki videoda binanın şuanki halini görebilirsiniz.Bina yapımında çalışan ustalara yetişip yetişmeyeceğini sorduğumda biraz zor dediler.Binanın kaba inşaatı bitmek üzere.İki katın iç sıvası bitmemiş, kapılar, camlar kalebodur filan daha hiç başalanmamış.Bunun sıvası var, boyası var, elektrik sistemi, ses sistemi, kaleboduru, camları, asansörü, filan derken bence de Eylüle yetişimez.

 

 

 

İlk öğretim binasında eğitim görebilirler

Milli eğitimde bunun farkında gözüküyor.Şöyle ki Cumhuriyet köydeki ilk öğretim okulunun binasının bir tarafında ilk öğretimin tabelası, bir tarafında is anadolu öğretmen lisesinin tabelası var.Anlaşılan bina bu dönem yetişmeyecek ve öğrenciler okul inşaatı bitene kadar ilk öğretim binasında eğitim görecekler.Yandaki resime tıklayarak resimi büyültebilirsiniz.

 

 

Aşağıdaki tanıtım filmini daha kaliteli bir şekilde izlemek için buradan videonun mpg formatını  indirebilirsiniz. 

Şuan ki hali: 

#Güncelleme 10.09.11# Daha güncel fotoğraflar için aşağıdaki yorumlara göz atın.Yeni fotoğrafları paylaşan arkadaşa  teşekkür ederiz.#

 

Bu yazı 76.349 kez görüntülendi.

İlgini çekebilir

Yazar Hakkında:

İstanbul'da doğup büyüsede zaman zaman mühendislik okumak için İzmir'e gidiyor.Türkçe rock dinleyip, MTB bisikletiyle grup sürüşlerine katılıyor.2009'dan beride burada bir şeyler karalıyor :)

110 Yorum + Yorum Ekle

  • ya arkadaşlar ben burayı kazanacağıma inanıyorum sizce geelmelimiyim ne olur cevap yazın faceden ALİ İHSAN AĞA ??
     

  • Okula 138, 9h gibi otobüslerle de ulaşabilirsiniz. Sabah gelecek 137’lerden birinin de zamanı 125dk’den indirilidi. Rivayı dolaşmıyor. Sonra gelenler rivayı dolaşıyor.

Yorum yap

TAKİP EDİN


Başa dön