Tem
10
2010

Dünyanın Altın Oran Noktaları

08 Temmuz’da Fox Tv de yayınlanan “Şifreler” adlı programın konusu altın oran ve dünyanın altın oran noktasıydı.Ne var ki burada yayınlanan bir video da dikkatimi çeken bir husus oldu ve oldukça canımı sıktı.Bahsettiğim videoyu aşağıda sizle paylaşıyorum ancak altın oranı bilmiyorsanız videodakileri ve yazdıklarımı anlamanız açısından altın oranın ne olduğuna bakmalısınız.http://www.populerbilgi.com/genel/altin_oran.php ve http://tr.wikipedia.org/wiki/Alt%C4%B1n_oran adreslerinden altın oran hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Video da şöyle bir kısım var:

 “Mekke şehrinin kuzey kutup noktasına olan uzaklığı ile güney kutup noktasına olan uzaklığının oranı tam olarak 1,618 yani altın orandır. Ayrıca Mekke şehrinin Güney kutup noktasına olan uzaklığı ile iki kutup arasındaki uzaklığın birbirine oranı yine 1,618 dir…

… Tüm harita sistemlerindeki bir kaç km olan ufak farklara rağmen Altın Oran noktası Mekke şehrinden asla dışarı çıkmaz ve Kabe’yi içine alan Kutsal Bölge dairesinde kalır.  

Burada yapılan hesaplamalar doğru fakat bu hesaplara sadece Mekke şehri uymaz.Referans aldığınız noktaya göre dünya üzerinde 4 farkı yer mevcut.Aşağıdaki resimlerde bunu anlatmaya çalıştım;

uzun olan kısım (A) batıdan doğuya seçilebileceği gibi tam terside seçilebilir.

    

Kuzey ve güney bakımından da iki farkı şekilde uzun olan kısım (A) seçilebilir.Bu durumda dünya üzerinde altın orana uyan 4 farlı yer oluşur.

 

İnanmıyorsanız deneyin

Video da “Phi matriks” adlı bir programdan bahsediyor.Ben o programla eşdeğer bir program kullanarak bu durumu gözlemledim ve gözlemlerimi sizinle paylaşıyorum.Hatta size buradan bu programı indirmenize olanak sağlayarak sizinde bu duruma bizzat şahit olmanızı istiyorum.

Program dosyasını indirdikten sonra .rar dosyasını açıp, programı kuruyoruz.Kurulumun ardından look bölümünden “look aspect ratio” kısımdaki işareti kaldırıp, look mode kısmından “simple”ı seçiyoruz.Daha sonra altın oran çerçevesini dünya haritasının tamamını kapsayacak şekilde genişletiyoruz ve

çerçevenin üstündeki gri kısıma her sağ tıklamamızda referans noktasını değiştiğinden noktanın da değişiğini görürsünüz.Dünya üzerinde 4 farlı nokta var ve bunlardan ikisi karada; biri Mekke diğeri Brezilya da bir yer.

Bütün bunların dışında bir de levha hareketleri var.Onları da hesaba katarsak Dünya üzerinde yüzlerce konum belirlenir.

Sonuç olarak, bir altın oran var fakat bunu Dünya haritasında uygulamak yersiz.

Bu yazı 31.644 kez görüntülendi.

Yazar Hakkında:

İstanbul'da doğup büyüsede zaman zaman mühendislik okumak için İzmir'e gidiyor.Türkçe rock dinleyip, MTB bisikletiyle grup sürüşlerine katılıyor.2009'dan beride burada bir şeyler karalıyor :)

27 Yorum + Yorum Ekle

 • Altin oran inkar edilemez zaten. Seninde dediğin gibi levha hareketleri var. Her yıl kıtalar tektonik hareketlenmeler sonucu 1-2 cm kayıyor. Bu kaymalarda Kabe’nin altın oranını mutlaka bozar. Programı izlemedim ama vaktim olursa izlemeyi düşünüyorum. Sonuçta Kabe’nin -belli bir süre içinde olsa- altın oranı tutturması olağanüstü.

  • Bence hiçte olanüstü bir durum değil, sadece bir rastlantı. BAzı insanlar algıda seçicilik yüzünden sadece görmek istediklerini görüyor.

 • evet levha hareketleri var ki zaten videodaki oran tam olarak altın oran dğeil yaklaşın %0.3lük bi kayma sözkonusu. bence kabeyle altın oran arasındaki bağlantı gerçekten varsa tahminimce okabenin üzerinde bulunduğu levhanın hiç veya diğer levhalara oranla daha ufak bir kaymayla hareket etmesi sonucu kabe bunca zamandır bu orandan ciddi bir şekilde sapmamış olabilir. ayrıca kabe dışında 3 nokta daha var ve bence bunlarında araştırması gereklidir. bu nooktalarda tektonik hareketlere bağlı olarakciddi kaymalar gözlense bile bunlar insanlığın doğuşundan buyana geçen süre içinde makismum birkaç kilometreyle sınırlı olacağı için eğer o noktalarında özel ve hatta kutsal bi anlamları varsa onlrında gerekli araştırmalarla sabitlenmesi lazım

 • Diğer 3 noktayı araştırmayı düşünmemiştim, bana yol gösterdiniz, yorumunuz için teşekkürler, bir bakalım neymiş bunlar, belki bir şeyler bulabilirm.


 • Mekkenin doğu ve batı yönlerinden Grinweech’e olan uzaklığı’da altın oran oluşturuyor. 

  • Onunla bir ilgisi yok, kaldı ki referans noktalarını insan oğlu belirliyor, bu durumda şaşılacak ne var?

 • bunun bi tesadüf olduğunu sanmıyom sadece 4 nokta seçilebildiği için diğer noktalarda ne var acaba

  • bence tesadüf, diğer 2 nokta suda zaten, diğeri ise güney amerikada.Kaldıki yazımda bir de levha hareketlerine vurgu yapmıştım.Eğer levha hareketlerini incelersek ve eski dünya haritalarında da Mekke’yi işaret ediyorsa bir mucize derim ben.

 • bende aynı dusuncedeyım hem haritayı illa o sekilde cıkarmamızda gerekmez…. harita neden inden italyadan baslamıyor veyahut neden cinden baslamıyor yada baska bir ulkeden sacmalık… yani insanlar bu kadarda kör olmamalılar.. yaratıcının varlıgı bir gercek cunku hic birsey sahipsiz bu kadar guzel ve orantılı olamaz ki evren ve dunya ve insan sistemi bu duzen ıcın gayet mukemmel orneklerdir .. fakat insanları iyice korlestırmenın ve sorgulama inancını bukadar kırmanın anlamı yokk bunlar sahtekarlardır bılınclı veyabılıncsız 

 • Mekke’nin altin oran noktalarinin birinde olmasi bir tesadüf olabilir.
  Kabe’nin yeniden Mekke sehrinin en uzun sinirlari arasinda yeniden tam altin oran noktasinda olmasi da tesadüf olabilir.
  Ali Imran suresindeki Mekke kelimesinin tam altin oran noktasinda olmasi da tesadüf olabilir.
  2. sure ve 125. ayetde su yaziyor: “Hani biz Kabeyi insanlari bir toplanti ve güven yeri kilmistik. Kabe’nin dünyadaki koördinatlarida tesadüfen 21° 25′ olabilir mi acaba?
  2. sure ve 142. ayetde su yaziyor: “Birtakim kendini bilmez insanlar, “onlari yöneltmekte olduklari kibleden çeviren nedir?” diyecekler. De ki: “Dogu’da Bati’da Allah’indir. Allah diledigi kimseyi dogru yola iletir.” Kabe’nin dünyadaki koördinatlarinin 21,42 yüzdelik kesir olmasi’da mi tesadüfe dayali acaba?
  Allah bize çok isaret veriyor Onun varligina dair ve bunu tesadüfen 16. sure ve 18. ayetde açiklamasi sizce yine tesadüfen mi: “Halbuki Allah’in nimetlerini saymaya kalksaniz onu sayamazsiniz. Süphesiz Allah, çok bagislayandir, çok merhamet edendir.”
  Bu ayetin daha ilerisine bakarsak 16. sure, 18. ayet ve 33’üncü harfa gidersek Allah kelimesi çikar. Yani Allah kelimesinin Kuran’daki altin oran noktasi’da acaba ama gerçekten’de tesadüfe dayali olabilir mi?
  Kuran’daki tekrarli surelerin sayisal degeri ve tekrarsiz surelerinin sayisal degerleri birbirinden bölününce 1,618 sayisini çikarmasi’da mi acaba tesadüf? Bununla ilgilide üstelik bir ayet var: “Allah sözün en güzelini ‘tekrarli’ bir kitap olarak indirdi.” (Enbiya suresi 47.ayet)

  • Sıra sıra gidelim,
   “Kabe’nin dünyadaki koördinatlarida tesadüfen 21° 25′ olabilir mi acaba?” demişsin, ben bunu kontrol bile etmedim, yukarıdaki yazımda levha hareketlerinden bahsettim. Yani şimdi denk gelse hep böyle değildi.
   Yine bir sonraki ifaden içinde aynı ifadem geçerlidir.
   Sonraki ifedeler ise altın oranı kuran da bulmak için yapılmış çalışmlardır. Aslında burada algıda seçicik devreye giriyor. Yani altın orana odaklandığınızda Kur’an da da başka yerde de onu aramaya başlıyorsunuz.
   Bir kez daha söylüyorum, Kabe’nin altın oran noktalarından birinde olması tesadüfi bir olaydır. Yazımda aktardığım gibi altın oran sadece bir referans noktasına göre hesaplanmaz, atlas üzerinde 4 altın oran noktası olşur ve bu noktalardan 2 si okyanusa, diğer ikisinden biri ise Kabe ye denk gelmektedir.
   Levha hareketlerinin var olduğu ise kabul görmüş bir bilimsel gerçektir.Hep aynı noktada kalması mümkün değildir.
   Çelakıl’ın Kuran üzerinde yaptığı çalışmlar sadece kendi rantı sağlamaktan başka bir şey değildir.

 • aynamilas bu kadar cok acik delilleri tesadufe bagliyosun kuran bilimsel gercekleri inkar etmez bilakis bilimde islama ait biseydir kuranda biz demiri indirdik der nitekim demirin dunyada olsusan bi maden olmadigida bilimsel olarak kanitlanmisdir acaba hic aynaya bakip lan benim burda olmam da tesadufmu diye dusundunmu…:S

  • Cevap versem mi vermesem mi kararsız kaldım doğrusu. Ben yukarıda ne demişim, 1-levha hareketi, 2-dört farklı  noktada altın oran var. Adamın biri çıkmış, diğer 3 noktayı çöpe atmış, levha hareketlerinden de bahsetmemiş (ki bunlarda bilimsel gerçek) tutmuş mucize var diye. 4’ün 1 tuttu diye diğer bilimsel verileri hiçe sayıp böyle Kur’an’da eşleştirme yapmak doğru mu ? Hayır doğru değil. Burada mucizevi bir olay yok. 
   Son cümlen hakkında yorum dahi yapmayacağım çünkü ben tesadüfi olarak buradayım vs demedim. Lütfen yazımı bir daha okut musun

   • Aynamilas, durumu sadece altın oranda aramak zaten yanlış. Arkadaş örnek vermiş demiri biz indirdik ayeti kerimesi var ve demir hakikaten dünyada oluşamıyor bilimsel olarak ispatlanmış, ayrıca 1400 yıl önce rüzgarlarla ilgili ”aşılayıcı rüzgarlar” tanımı yapılmış, neden sadece rüzgarlarlar denmemiş ve aşılayıcı özelliği bu yüzyıl içinde şeşfediliyor rüzgarların, daha sonra 3 karanmlık doğum evresindne bahsedilmesi, doğum aşamalarının muminun suresinde anlatılması , dağların durur görünmeine rağmen yer kabuğundaki hareketleri, ve daha bir çok gaybi haberin tesadüf olarak 1400 yıl öncesinde sıradan bir insan tarafından tesadüfi olarak oluştuğunu söylemek için insanın kendini bir hayli zorlaması lazım kabul et… Hristiyanların ve yahudilerin her türlü teknolojik üstünlüğü ele almasına rağmen Kur’an ı çürütememesi, şimdide gizliden misyonerlik faaliyetleir yapmalrını doğurdu, en ufak bir çelişki bulsalar zaten girişmeyecekler böyleis masraflı zaman alacak hilelere .. Rabbim herkese hidayet nasip etsin…

    • Ne Yahudi, ne de Hristiyan biri ellerinde bulunan ileri bilimleri ile Kur’an’ı çürütmek istemezler zira kendi kitaplarını da çürütmüş olurlar. Aslında o işaret ettiğin toplumlarda Hristiyanlık’ta terke ediliyor, adamlar bilimi başka dinleri çürütmek için yapmıyorlar, sadece daha iyi hayat şartlarına ulaşmak için yapıyorlar.

     Şimdi gelelim ikinci hususa, madem 1400 yıl önce epey bir bilimsel gelişme indirilmiş, insanlara sunulmuşta neden bunu kabul edenler bundan yararlanmamış ? Yani size göre daha ortaya çıkmayan bilimsel gelişmeler de kitabın içerisinde yer alıyor, o halde neden Müslümanlar bu bilgileri kullanıp malum keşifleri neden kendileri yapmıyorlar ?
     Veyahut o bilgiler ışığında icatlar yapmak yerine neden ithal ediyorlar ?

     • Aynamilas Müslümanlar kullanmış ya da kulLannmamış, konu Müslümanların başarısı değil, verilen gaybi haberlerin doğruluğusonuçta 1400 yıl önce bu işaretler verilmiş ve bu kadar gaybi habherin hiçbiri yalanlanamıyor. Haydi sen bir tanesinde çelişki bulsana ayetlerin eğer gücün yetiyorsa. Kuranı Kerimde meydan okumalar var, benzeri bir kitap göstersene örnek içinde hiç bir çelişki bulunmayan ve bu kitap 1000 yıl önce bu haberleri vermiş olsun. Ayrıca Hristiyanlar yıllarca Kuran daki doğum evrelerinin yanlış olduğunu iddia ettiler fakat optik bilimin gelişmesi sonrasında Muminun suresinde anlatılan doğum evresinin doğru olduğu keşfedildi. Gökten suyunuzu kesiversek size kim su verir deniyor, meydan okunuyor, 1400 yıldan beri bilimde bu kadar gelişmine rağmen insanoğlu yağmur yağdıramıyor ve biliyorsun 50 yıl içinde su savaşlarının çıkacağı bilimadamları tarafındna kesin gözüyle bakılıyor. Yani Kur’an da gelecekle ilgili verilen bu kadar haberin, ipucunun 1 tanesi daha çelişkiye düşmüyor, peygamber efendimizin ahir zaman alametlerini oku, bugünkü Din tacirlerini o kadar güzel anlatıyor ki efendimiz (s.a.v.), yani Müslümanlarda sorun olabilir, özellikle günümüzde, seni Din tacirlerinin sahtekarlıkları aldatmasın, Kur’an dabir tane bile çelişki bulamazsın ve bulamayacaksın da… Müslümanları eleştirebilirsin elbet hatasız değillerki, ve herkes hatasını çekecek Kur’an da demiyorki Müslümanlar hatasızdır , hepsi cennete girecek diye, faiz yiyen Müslümanda çekecek cezasını, adam öldüren de, gezide o çocukları döverek öldüren yobazların da yanına kar kalmayacak şüphen olmasın, Müslümanım diyen herşeydne kurtuluyor diye bir olay yok. Müslümanlarda hata tabiki olacak ama sen Kur’an da hiç bir çelişki göremezsin, ve buna da tesadüf diosan yani 1400 yıl önce bir adamın tesasdüfen uydurduğunu düşünüyorsan hala sen bilirsin ve ne tesadüf ki peygamberimizin her dediği de çıkıyor , günümüzde ibret alacağın bir çok örnek var. İstanbulun fethini müjdelemesi mesela ve İstanbulun biz Türkler tarafından Müslüman bi rtopluluk tarafındna alınması sence tesadüf olabilirmi? Yani Müslümanlarda kusur olması Kur’an a gölge düşüremez çünkü Kur’an da Müslümanlar dünyaya hep hükmedecekler ya da Müslümanlar tertemizdir kusursuzdur diye bir iddia yok. Kur’an ın verdfiği hiç bir haberi yalanlayamazsın ve hiç bir çelişki bulamazsın, Kusursuz olan Rabbimin Dini İslamdır, Müslümanlar değil yani, karıştırma ve bu düşünce seni hakikati inkara itmesin…

      • Algıda seçicilikten bahsediyorsun ama bunu yapan bizzat sensin , kaç tane örnek verdim hadi çürüt dedim bir tanesine bile cevap verememişsin. Diyelim ki o ayette evrenin genişlediğinden bahsedilmemiş olsun, mucize iddia edenler hatalı olsun o ayetle ilgili, bu o ayete gölge düşürmezki sadece mucize iddiacısı yanılmış olur. Algıya gerek olmaksızın kaç tane net örnek veriyorum, ama siz algıda seçicilik yaparak istediğiniz yerde takılmayı tercih ediyorsunuz. 
       Hristiyanlarla Yahudiler Kur’an ı çürütmek istemezler diosun orda da çelişkiye düşüyorsun sana örnekle geçen hafta ispat ettim, sen net örneklerin hiçbirine cevap veremiyorsun herşeye tesadüf diyorsun, kendilerince bir kurgu yaparak bir ayetin anlamlarını farklı yerlere çeken adamların dediklerini bana gösteriyorsun. Madem bu kadar akıllılar o halde böyle bir kitap getirsinler ve kısa süre içinde 3 kıtaya yayılsınlar, gelecekle ilgili de haberler versinler ve bunlar doğru çıksın. Rum suresinde Rumların İranlılara yenilmesinin ardından Rumların yakın zamanda galip geleceği ve bununla beraber Müslümanların da sevineceği bildiriliyor. Ve gerçekten de Rumlar Ateşperest İranlılara bir kaç sene içinde galip geliyor, galibiyet tarihleri de Bedir zaferine denk gelir. Bu gaybi haberin gerçekleşmesi üzerine Müşriklerden bir kısmı Müslüman olmuştur, olayların tarihi belgeleri vardır, araştırdığın takdirde rahatlıkla bulabilirsin , tabi sen bunun da tesadüfi olacağını düşünüyorsan zaten bu senin kendi tercihindir, 
       Yaptığınız sadece kendi kurgularınız üzerinden kendi kendinize güya çelişkiler bulmaya çalışmak. Onlarca somut örneğe tarihsel belgelerle ispatlı gaybi haberlerin gerçekleşmesine yüz çevirmeniz ise tamamen sizin seçiminiz. Rabbim herkese hidayet versin…

 • aynamilas, dünyanın dört yerinde bu altın oran olmasının sebebi dünyanın yuvarlak olmasından dolayıdır.  diyelim ki dünyaya altın oran noktası olarak mekkeyi koyacaksın ve koydun. dünya yuvarlak olduğu için üç farklı yer daha kendiliğinden altın oran olarak çıkmış olacak. bu senin amacını değiştirecek mi? gelelim levha hareketlerine… levhaların tek bir kıta olduğundan itibaren şimdiye kadar hareketlerine aynı oranda bir bakarsan mekke hala altın oran noktasında olacak. öyle olmasaydı bile belki de kabe dünyanın tam altın oran noktasında olduğu zaman kıyamet kopacak, bilemezsin. sadece yüce Allah bilir. Ayrıca kendini sadece altın oranda sınırlama başka konulara da bir bak derim ben. Allah, onu bulmamızda bize bazı ipuçları veriyor, aklımızı kullanmamızı istiyor, neden gözümüzü yumalım, inkar edelim ki? Algıda seçicilik yapmanın bir anlamı yok değil mi?

  • Dünyanın 4 faklı altın oran noktası olmasına rağmen programda sadece birine dikkat ediliyor. Levha hareketlerini sen inceleyebilirsin ben aynı yerde kalacağını tahmin etmiyorum.Zaten ben bilim yapılırken dini nedenlerden dolayı algıda seçicilik yapılmasını istemiyorum, sanırım anlatmak isteğimi tam anlayamamışsın yada ben anlatamamışım. Ben yazımda kısaca biraz da şunu anlatmaya çalışmıştım

 • Helal olsun kardesim boyle guzel aydinlatici bir noktayi arastirip bizi bilgilendirdiginiz icin cok tesekkurler..

 • @berkin kılıç
  Şöyle demişsiniz “…gelecekle ilgili de haberler versinler ve bunlar doğru çıksın. Rum suresinde Rumların İranlılara yenilmesinin ardından Rumların yakın zamanda galip geleceği ve bununla beraber Müslümanların da sevineceği bildiriliyor. Ve gerçekten de Rumlar Ateşperest İranlılara bir kaç sene içinde galip geliyor, galibiyet tarihleri de Bedir zaferine denk gelir.”

  Madem gelecekte olacak savaşlar yazıyordu da neden önlenmedi ?
  Veyahut :
  http://www.aynamilas.com/wp-content/uploads/10154502_591464807617338_1819224970_n.jpg

 • kıtasal hareketler tabiki yalanlanamaz lakin 1400 sene sonra adamın biri kalkıp kutsal sayılan biryere ait araştırma yapıyor ve dünya üzerindeki 4 altın oran noktasından biri çıkıyor. geçmişte kıtasal hareketlerden dolayı konum ve koordinatlar farklı olmuş olabilir,olmamış da olabilir öyle bir idda da yok  bu konuya dair bir delilimiz yok ama bence asıl önemli olan kısım şu: neden şimdi hesaplandı ve şu an geçmişte onca kıtasal hareket ve konum yer değiştirmelerine rağmen şu an neden olması gereken yerde? gelelim rum suresine ne yazdıysa o olmuştur,niye şöyle niye böyle ,Müslümanlar niye böyle uzar gider ne yazdıysa o olmuştur! olmadıysa gelin bunun  üzerinden konuşalım. 

 • Aynamilas
  Bizlerde  olan Algıda  Seçicilik size   göre Kabe’nin altı Oran Noktasında bulunmasına bir Tesadüf …?  Big  Bang Tesadüf  .?
  Evrim teorisini açıklayan Darvin ‘in de   tek  dayanağı Tesadüftü.
  Kâinatta asla Tesadüf   yoktur .Tevafuk   vardır. Öyle   hassas  dengeler üzenine  kurulu ki Atomlar ,elektronlar, protonlardan insan hayvan vücudundan bitki anatomisinden  devasa Galaksilere onları yutan devasa karadelikler, Cüce yıldızlar Süper Novalar  ve  bilebildiğimiz en büyük yıldız VY Canis Majoris ….vs
  VY CMa’nın yarıçapının 1800-2,100 güneş yarıçapı genişliğinde olduğunu ileri sürüyor. Boyutunun daha iyi anlaşılabilmesi için, eğer VY Canis Majoris’i Güneş’in yerine koyarsak VY CMa yaklaşık Satürn’ün yörüngesine kadar bir alan kaplar. Yarıçapı için üst limit olan 2,100 güneş yarıçapını kabul edersek, ışığın yıldızın yüzeyinde tam bir tur atması için 8 saat gerekir; bu süre Güneş’te 14.5 saniyedir. VY Canis Majoris’in içini doldurmak için 7.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000 (7 Desilyon)’dan fazla Dünya gerekir. VY CMa’nın çapı yaklaşık 3.063.500.000 kilometredir. VY CMa, Güneş’in yerine konulunca Jüpiter’in yörüngesine ulaşan boyutuyla VV Cephei A‘dan %15 daha büyüktür. Eğer saatte 980 km hızla giden bir uzay mekiği VY Canis Majoris’in etrafında bir tur atmak isteseydi bu tur yaklaşık 1100 yıl sürerdi(?). Eğer dünyayı 1 cm çapında var sayarsak, VY Canis Majoris yıldızının çapı 6,5 km büyüklüğünde olurdu. Eğer Dünya’dan VV Cephei A’ya 2000 KM hız yapan bir uzay mekiği ile gitmek istesek bu yaklaşık 10 bin trilyon yıl sürerdi.
  Allah vardır Elhamdülillah  ve  Zebur Tevrat İncil ve  en  son korunmuş bir kitap olarak  Kutsal Kuran-ı Kerim  Tüm  kainat  bağıra   bağıra  Allah  vardır  demekteyken…
  Nankör  insan inanmamak için  Tesadüf  bahanesinin  arkasına  sığınıp  duruyor.
  Aynamilas  Sizin  sözleriniz  Yüzyıllarca önce yaşamış  kafilerin  sözleriyle  % 100   uyuşuyor. 
  Zamanda  yolculuk  yapıp mı  günümüz çağına geldiniz..?
  Yoksa  yüzyıllar  öncesi  Tesadüf  diye   diretip sonunda  helak edilen yok edilen kafirlerin  yazdığı  teorik tesadüf  kitabından  alındımı  yaptınız ..?
  Hayır ..işin aslı   şu  siz Allah’a  inanmak için ayak diretip  durmaktasınız
  yüzyıllar  önce  yaşayan ve   Allah tarafından yok edilen kafirler  gibi…
  Akıbetiniz aynı olmaz inşallah…..
   
  Doğru  bizde algıda  seçicilik var. Ama sizde Algıda  körlük  var ayak diretme  inkar ve   ret etme   var..
  Allah önce  beni sonra sizi  sonra diğer herkesi ıslah eylesin inşallah.
  esenlikle kalınız….
   
   
   
   
   
   

 • ve konu nereden nereye geldi. Kısaca fikrimi özetliyorum: Kabe altın orada tesadüfen denk gelmiştir, burada mucize aramak yersizdir.

  Yukarıda da dediğim gibi 3 tane daha altın orana uyan nokta vardır, onu da geçtim kıta hareketleri vardır.

  Yani demem o ki ben mucize buldum diye ortaya atılan ve bunlardan ticari olarak faydalanan insanlara karşı biraz daha dikkat ediniz.

 • AVUCUNUZA BAKIN ÇÜNKÜ GERÇEK ORDA
  Sol el:   /\ |

  Sağ el:  | /\

  Arapça da 81 sayısı /\ |
  Arapça da 18 sayısı | /\
  Toplamı 81+18=99
  En cahil ateist bile islama göre Allah ( c.c. ) 99 ismi olduğunu bilir soran olursa 99 da sayabilirim.

Yorum yap

TAKİP EDİN


Başa dön